Podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa, ludzie masowo wykupywali ze sklepów produkty pierwszej potrzeby. Obecnie znów mamy powtórkę z rozrywki. Rzucamy się na papier toaletowy i makaron!

Podczas wiosny, kiedy dotarł do nas koronawirus, ludzie zaczęli masowo wykupywać ze sklepów suche jedzenie – makarony, kasze, ryż itp. Najnowsze wyniki badań pokazują, że obecnie mamy bardzo podobną sytuację.

Jak informuje redakcja gazety.pl, podobnie jak przed marcowym lockdownem częściej sięgamy w sklepach po produkty, które będą przydatne na wypadek dłuższej izolacji. Po co konkretnie? W ubiegłym tygodniu odnotowano wzrosty niektórych artykułów higienicznych oraz żywnościowych. O 5,1 proc. wzrosły zakupy masła i margaryny, o 5,4 proc. papieru toaletowego, o 7,2 proc. makaronu, o 7,3 proc. mydła, o 8,8 proc. kaszy i o 9,7 proc. ryżu.

W marcu rekordy sprzedaży bił spirytus. Teraz tego nie ma, bo na rynku dostępnych jest już wiele środków do dezynfekcji. Wzrost sprzedaży spirytusu wyniósł w marcu aż 458 proc., papieru toaletowego 263 proc., a ryżu 189 proc. Prawdopodobnie ten trend może powrócić, ale raczej nie tak intensywny, bo już wiemy, że w sklepach tradycyjnych nie było problemów z dostępnością produktów, więc nie ma potrzeby kupowania na zapas.

→ Tutaj kupisz papier toaletowy przez internet w niskiej cenie!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę