Twitter | Alexander Khrebet/Олександр Хребет

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka często bierze udział w amatorskich zawodach w hokeja. W sobotę wziął udział w turnieju zorganizowanym w Mińsku. W trakcie meczu został uderzony kijem przez innego zawodnika.

Łukaszenka był jednym z gości turnieju hokejowego w stolicy Białorusi. Jego zespół po raz 13. wygrał nagrodę Prezydenckiego Klubu Sportowego, ale nie obyło się bez problemów. W trakcie gry prezydent kraju został ranny.

Drużyna Łukaszenki grała z zawodnikami z obwodu mińskiego. Podczas próby wybicia krążka prezydent otrzymał cios od innego hokeisty. Uderzenie było na tyle mocne, że Łukaszenka miał rozcięty podbródek i musiał zjechać z lodowiska.

Prezydentowi Białorusi nie stało się jednak nic poważnego. Łukaszenka został szybko opatrzony przez obecnych na terenie lodowiska medyków, a ranę na podbródku zaklejono mu kilkoma plastrami.

W finale zespół Łukaszenki pokonał rywali z obwodu mińskiego 5:1. Według doniesień medialnych prezydent był w dobrym humorze i dokończył mecz. Hokeista, który go uderzył, według zapewnień reżimu nie poniesie żadnych konsekwencji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę