Alaksandr Łukaszenka
fot. Twitter

Aleksandr Łukaszenka złożył Polakom życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na stronie internetowej białoruski przywódca napisał m.in. o „silnych więziach” łączących oba narody, które mają być podstawą dla „utrzymania pokoju i konstruktywnej współpracy”.

Białoruski prezydent na swojej stronie internetowej złożył życzenia Polsce z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Łukaszenka napisał je „w imieniu miłującej pokój, wielonarodowej Białorusi”. „Od czasów starożytnych nasze narody łączyły silne więzi oparte na wartościach duchowych i kulturowych, dobrosąsiedzkich kontaktach humanitarnych i gospodarczych” – możemy przeczytać na stronie prezydenta Białorusi.

Aleksandr Łukaszenka w swoich życzeniach zaznaczył szczególnie konieczność prowadzenia „otwartego i racjonalnego dialogu” oraz „obiektywnego spojrzenia na przeszłość i teraźniejszość”. Według niego, tylko w wtedy Polska i Białoruś będą mogły realizować „pragmatyczne idee jednoczące” pomimo obecnej sytuacji politycznej, zagrożeń, a także ciężkich wyzwań.

Prezydent Białorusi życzy Polakom solidarności, pomyślności oraz wiary w przyszłość. „Jestem przekonany, że zasady nieingerencji w sprawy wewnętrzne, znaczące projekty inwestycyjne, wspólna praca na arenie międzynarodowej na rzecz stabilności i bezpieczeństwa pomogą wzmocnić niezależność i suwerenność naszych krajów, będą solidnym fundamentem dla utrzymania pokoju i konstruktywnej współpracy” – napisał Łukaszenka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę