Lustra lśnią jak w 7-gwiazdkowym hotelu. Wystarczy tym je umyć

lustro
fot. screen Youtube / HilfreichTV

Odciski palców na lustrach to dla ciebie problem powszedni? Ile razy byś ich nie wycierał, to i tak wracają. Nadszedł czas, aby powiedzieć im, stop! Zastosuj domowy płyn do mycia szklanych powierzchni, a nieestetyczne ślady znikną w kilka chwil i prędko się na nich nie pojawią. Z czego składa się domowy detergent i jak go przygotować? Sprawdź!

REKLAMA

Wyobraź sobie, że regularnie myjesz lustra, nawet te osadzone na meblach, a nazajutrz znów widać na nich brzydkie odciski palców. To nieprzyjemny widok szczególnie dla kogoś, kto dba o porządek i chce, by szkło zawsze było nieskazitelnie czyste. Jeśli należysz do takich osób i nie masz zamiaru kilka razy dziennie biegać ze szmatką, spraw by efekt mycia pozostał z tobą na dłużej. Stwórz domowy płyn do mycia luster, który poleca pewna ekspertka z Instragrama. Już po pierwszym myciu zobaczysz, jak pięknie lśnią, a smugi, zacieki i odciski palców są w ogóle niewidoczne. Oto krótka instrukcja przygotowania środka do mycia szklanych powierzchni. Nie powinieneś mieć żadnego problemu z pozyskaniem niezbędnych komponentów i sposobem przygotowania.

Trik z Instagrama na mycie luster

Użytkowniczka o pseudonimie @ekspertka.od.domu na swoim profilu zamieściła przepis na domowej roboty płyn do mycia szyb, który rozprawi się ze śladami rąk i smugami. Zaopatrz się w pojemnik z dozownikiem i połącz w nim następujące składniki:
gorąca woda – szklanka,
płyn do mycia naczyń – łyżka,
ocet – łyżka,
nabłyszczacz – łyżka.

REKLAMA

Jeśli wszystkie składniki znajdują się już w butelce, wstrząśnij nią i nanoś płyn na zabrudzone lustra, a potem pucuj ściereczką do sucha. Czteroskładnikowy detergent błyskawicznie eliminuje nieestetyczne ślady palców z szyb i luster. Dodatkowo tworzy na ich powierzchni niewidzialną powłokę ochronną, dzięki której odciski szybko się nie pojawią.