Magiczny zapach w domu. Przepis na ekologiczny odświeżacz w spreju

domowy odświeżacz powietrza w spreju
fot. screen Youtube / Carrefour Polska

Często zaznaczamy, że rozmaite odświeżacze, które można kupić w sklepach, są szkodliwe dla nasze zdrowia. Wspominaliśmy także o różnych sposobach na usunięcie przykrych zapachów w domu, a dzisiaj podpowiemy Wam, jak samodzielnie przyrządzić odświeżacz powietrza w spreju.

REKLAMA

Patent na domowy odświeżacz powietrza w spreju

Odświeżacz powietrza zrobicie w bardzo prosty sposób. Z pewnością jest to zdrowszy substytut gotowego odświeżacza kupionego w sklepie.

Niezbędne rzeczy:
– woda destylowana
– olejek cytrynowy
– olejek miętowy
– wódka
– pojemnik ze spryskiwaczem (spray)

W olejkach naturalnych występują składniki o cudownym działaniu. Olejek miętowy ma właściwości dezynfekcyjne i poprawia nasze samopoczucie, natomiast wszystkie olejki cytrusowe działają przeciwbakteryjnie.

REKLAMA

Odświeżacz powietrza w sprayu – jak go zrobić?

Do pustego pojemnika ze spryskiwaczem wlewamy wodę destylowaną do ok. 3/4 pojemności, potem wlewamy trochę alkoholu – ok. pół szklanki na 3/4 litra wody. Wzbogacamy mieszankę o naturalne olejki: cytrynowy i miętowy (mogą być obydwa lub jeden z nich).

Dodajemy około 5-10 kropel, ale oczywiście można dodać więcej – sami oceńcie, czy moc aromatu Wam odpowiada. Teraz zakręćcie pojemnik i wstrząśnijcie nim. Możecie stosować taki odświeżacz w dowolnym momencie, bez ryzyka o zdrowie. Ponadto olejki i alkohol mają właściwości dezynfekujące, co jest dodatkowym plusem domowego specyfiku.

Podziel się: