Zwłoki mężczyzny w zbiorniku na gnojowicę. Miał popełnić samobójstwo
fot. Twitter | @Policja_KSP

Rodzina z miejscowości Jelna w woj. małopolskim dokonała makabrycznego odkrycia. Na terenie ich gospodarstwa rolnego – a konkretnie w zbiorniku na gnojowicę – znaleźli zwłoki krewnego. Na ten moment nie wiadomo czy był to wypadek, czy doszło do samobójstwa, choć śledczy mają już wstępne ustalenia co do przyczyny śmierci.

Do zdarzenia doszło w piątek 13 stycznia w miejscowości Jelna pod Gródkiem nad Dunajcem w Małopolsce. Ok. godz. 13 na terenie jednego z tamtejszych gospodarstw rolnych znaleziono ciało 32-letniego mężczyzny. Było do połowy zatopione w zbiorniku na gnojowicę. Makabrycznego odkrycia dokonała rodzina zmarłego.

Tragedia w Małopolsce. W zbiorniku na gnojowicę znaleziono martwego mężczyznę. Śledczy twierdzą, że popełnił samobójstwo

Na miejsce wkrótce przyjechały policja oraz straż pożarna. Rodzina przekazała służbom, że przed wyciągnięciem ze zbiornika, ciało było zanurzone w jego zawartości tylko częściowo. W gnojówce były zanurzone tylko nogi, podczas gdy reszta ciała wystawała na powierzchni – przekazał „Gazecie Krakowskiej” Przemysław Kałuziński z PSP w Nowym Sączu.

Z kolei kom. Justyna Basiaga, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, poinformowała w rozmowie z „Faktem”, że „czynności wykluczyły, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby”. „Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do działań sekcyjnych” – dodała.

Oficjalnej przyczyny śmierci jeszcze nie ujawniono. Prawdopodobnie przyczyna zostanie ujawniona dopiero po wykonaniu sekcji zwłok zmarłego oraz zakończeniu czynności prokuratury. Śledczy wstępnie stwierdzili jednak, że mężczyzna najpewniej popełnił samobójstwo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę