Zięć zamordował swoją teściową siekierą
fot. Twitter | @Policja_KSP

Do makabrycznego odkrycia doszło w godzinach nocnych w centrum miasta. Przypadkowi przechodnie znaleźli ciało młodego mężczyzny. Śledczy zajęli się wyjaśnianiem przyczyn, a także okoliczności śmierci 17-latka.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, w sobotę około godziny 7:00 przypadkowi przechodnie znaleźli ciało młodego człowieka w podwórzu kamienicy przy ulicy Stanisława. To ścisłe centrum Katowic, które sąsiaduje z ul. Mariacką, czyli głównym imprezowym deptakiem.

Od razu o makabrycznym znalezisku zostały poinformowane służby. Niemal bezzwłocznie na miejscu pojawił się dyżurujący prokurator, a także policjanci z wydziału kryminalnego. Przeprowadzili oni niezbędne oględziny.

Jak dotąd nie udało się ustalić, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci 17-latka. – W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, konieczne będą też badania toksykologiczne – zaznaczył szef Prokuratury Rejonowej Katowice Południe prokurator Sławomir Barnaś.

Jak przekazała „Gazeta Wyborcza”, zmarły 17-latek na co dzień mieszkał w Chorzowie. Śledczy mają ustalić, co robił w nocy z piątku na sobotę. Ich celem będzie sprawdzenie, czy bawił się w klubach w centrum Katowic.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę