Jeśli nawet jesteś przekonana, że karnawałowy makijaż nie jest dla ciebie, a zwykle preferujesz naturalną skórę, to podczas karnawału warto nieco poeksperymentować. Nie dasz się namówić na szaleństwo? Nie przejmuj się –naturalna skóra również jest modna w tegorocznym karnawale!

W sezonie świąteczno-karnawałowym królują propozycje, które pojawiły się na wybiegach jesienno-zimowych. Wśród wiodących trendów znalazły się m.in.: mocne usta (od klasycznej krwistej czerwieni, przez bordo, aż do brązu i fioletu), smoky eyes (zarówno w klasycznej czerni, jak i kolorze), kreski (obok ponadczasowego wizażu w stylu kocie oko, pojawiają się też bardziej szalone pomysły na zarysowanie oka), rozświetlone policzki, błysk (najlepsza opcja na Święta, Sylwestra i karnawał; pod postacią połyskujących cieni do powiek, na policzkach i ustach) oraz wersja dla tych, którzy makijażu nie tolerują: make-up no make-up (naturalny wizaż zdominował wybiegi, pojawiał się nawet w towarzystwie bardzo szykownych kreacji).

Wśród najmodniejszych propozycji znalazł się zimowy makijaż typu – zoom na usta. Mają one przykuwać uwagę ze względu na wyrazisty odcień szminki czy błyszczyka. Warto sięgnąć zatem po karminowe i bordowe kosmetyki z matowym czy satynowym wykończeniem, lub zaakcentować usta na czerwono. W tym sezonie królować będzie również naturalna skóra, ale warto tu podkreślić to, co w niej charakterystyczne, na przykład piegi, jednocześnie korygując zasinienia czy niedoskonałości, czyniąc cerę matową. W makijażu oka, jeśli decydujemy się na te opcję, królować będą cienie w intensywnym odcieniu kobaltu, śliwki, stali, który rozświetlą drobinki złota lub srebra. Można również delikatnie zagęścić rzęsy przy pomocy kępek. Oko a być wyraziste i charakterystyczne. Modna jest również charakterystyczna czarna kreska przeprowadzona przez całą ruchomą powiekę, lub wzdłuż linii wodnej oka (wówczas połączona z delikatnym cieniowaniem). Przy takim oku twarz pozostawiamy jasną, a usta delikatne (np.nude).

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna