Jakie są niepopularne zioła dla urody, które działają cuda? To przede wszystkim wierzbownica drobnokwiatowa, hibiskus i żywokost lekarski. Warto skorzystać z ich dobroczynnych właściwości.

Wierzbownica drobnokwiatowa jest bogata jest we flawonoidy, które stanowią świetną broń przeciw wolnym rodnikom. Wykazuje działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Napar z wierzbownicy pomaga w walce z trądzikiem oraz łojotokiem. Jak informuje redakcja Women’s Health można przyjmować ją w formie herbatki lub stosowanie naparu bezpośrednio na skórę. Wierzbownica wpływa na układ hormonalny, dlatego kobiety powinny stosować ją z umiarem, bo może dojść do rozregulowanie cyklu miesiączkowego.

→ Tutaj kupisz wierzbownicę drobnokwiatową

Hibiskus oprócz walorów estetycznych i smakowych, posiada bogactwo witaminy C oraz E. Hibiskus wykazuje działanie przeciwzapalne, a stosowany bezpośrednio na skórę wyrównuje jej koloryt, nawilża, ujędrnia i uelastycznia. Regularne stosowanie przyczynia się również do spłycenia drobnych zmarszczek oraz złagodzenie podrażnień.

→ Tutaj kupisz hibiskus

Kolejną rośliną, która w zasadzie jest korzeniem, które można wykorzystać do pielęgnacji urody w domowych warunkach jest żywokost lekarski. Jest bogaty w przyspieszającą regenerację skóry alantoinę. Jest niezwykle cennym składnikiem maści oraz kremów łagodzących podrażnienia. Pomaga w leczeniu atopowego zapalenia skóry oraz drobnych infekcji skórnych.

→ Tutaj kupisz żywokost lekarski

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę