Rydzyk
Fot. Creative Commons

Radio Maryja to nie tylko różaniec na żywo. Stacja Tadeusza Rydzyka wyemitowała program, w którym ksiądz radzi, jak żyć w związku małżeńskim. Kapłan stwierdził, że najlepszym poradnikiem małżeństwa jest Pismo Święte. Ostrzegł także przed „śmiertelnym niebezpieczeństwem” użytkowania antykoncepcji.

„Audycja dla Małżonków i Rodziców” to program Radia Maryja, który poprowadził ostatnio ks. Dominik Chmielewski, znany, m.in. z bycia liderem męskiej wspólnoty „Wojownicy Maryi”. Ksiądz, już na początku audycji, rzucił śmiałym stwierdzeniem. Jego zdaniem, powołaniem kobiety „jest opiekowanie się emocjami męża”.

„W jaki sposób? Nie poprzez zwracanie się z pretensjami, żalami, kiedy jest trudny czas między wami. Opiekować się emocjami to wyrażać swoje uczucia w taki sposób, żeby przyciągnąć swojego mężczyznę do reakcji, która w szczególny sposób powodowałaby troskę, bliskość między kobietą i mężczyzną” – stwierdził salezjanin.

Żeby nie było – ks. Chmielewski zdradził także, co jest powołaniem mężczyzny. Otóż powołaniem mężczyzny jest „zachwyt nad pięknem kobiety”.

„Ważne, aby ten zachwyt podtrzymywać, żeby ten zachwyt był coraz głębszy, coraz dojrzalszy; żeby mieć oczy, które patrzą na kobietę tak, jak patrzy na nią Bóg” – wyjaśnił prowadzący.

Antykoncepcja – śmiertelny wróg małżeństwa

Kiedy na antenie Radia Maryja ustalono już podział ról – kto jest powołany do czego – ks. Chmielewski przeszedł do tematu antykoncepcji.

„Śmiertelnym zagrożeniem w małżeństwie jest antykoncepcja. Kiedy mąż i żona stosują antykoncepcję, to uderzają w swoją najgłębszą tożsamość. Używanie antykoncepcji w małżeństwie to krzyk matki: „Nie chcę być matką!”. To krzyk ojca: „Nie chcę być ojcem!”. Razem krzyczą: „Nie chcemy dziecka!”. Wiele małżeństw stosujących antykoncepcję ma strasznie destrukcyjne uczucia względem siebie, ponieważ cały czas atakują swoją najgłębszą tożsamość” – podkreślił duchowny.

„Jeśli rodzice ciągle mówią: „Nie chcemy dziecka”, to jak ma kwitnąć relacja miłości między mężem i żoną? Jak ma kwitnąc relacja miłości między rodzicami i dziećmi? To jest niemożliwe! (…) Dopiero do małżeństwa, które rezygnuje z antykoncepcji i pokutuje za grzech antykoncepcji wraca miłość małżeńska” – kontynuował myśl kapłan.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę