Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się w czwartek z szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurkiem Owsiakiem i zapewnił go, że Izba Wyższa czynnie włączy się w finał imprezy. Odbędzie się on 12 stycznia 2020 roku.

– Zapewniam, że Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na pewno włączy się w zbliżający się finał! – powiedział po spotkaniu prof. Grodzki.

– Uczestniczę w każdym finale WOŚP. Zapraszam do udziału w licytacji. Tym razem będziemy zbierać środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Problemów w służbie zdrowia jest jednak więcej, dlatego razem z Jurkiem rozmawialiśmy także o złym stanie dziecięcej i młodzieżowej psychiatrii – mówił przewodniczący Izby Wyższej.

Marszałek Senatu zapowiedział, że w styczniu przyszłego roku odbędzie się debata poświęcona jak najszybszemu rozwiązaniu problemów psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Jest to realizowanie wprowadzonej przez opozycję w Senacie obecnej kadencji formuły – jak to określił prof. Grodzki – „Senatu otwartego i słuchającego mądrzejszych”

Jurek Owsiak podziękował szefowi Izby Wyższej parlamentu za to, że mogło dojść do spotkania. – Dziękuje bardzo, że mogliśmy tutaj dzisiaj przyjść. Pan marszałek będzie licytował spotkanie ze sobą; spotkanie na obiedzie, będzie obiad, będzie oprowadzanie po Senacie, będzie to duża atrakcja – zapowiedział.

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/2609989112413398


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę