Marszałek Grodzki weźmie udział w finale WOŚP. Owsiak: Będzie to duża atrakcja!

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki spotkał się w czwartek z szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurkiem Owsiakiem i zapewnił go, że Izba Wyższa czynnie włączy się w finał imprezy. Odbędzie się on 12 stycznia 2020 roku.

– Zapewniam, że Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na pewno włączy się w zbliżający się finał! – powiedział po spotkaniu prof. Grodzki.

– Uczestniczę w każdym finale WOŚP. Zapraszam do udziału w licytacji. Tym razem będziemy zbierać środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Problemów w służbie zdrowia jest jednak więcej, dlatego razem z Jurkiem rozmawialiśmy także o złym stanie dziecięcej i młodzieżowej psychiatrii – mówił przewodniczący Izby Wyższej.

Marszałek Senatu zapowiedział, że w styczniu przyszłego roku odbędzie się debata poświęcona jak najszybszemu rozwiązaniu problemów psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Jest to realizowanie wprowadzonej przez opozycję w Senacie obecnej kadencji formuły – jak to określił prof. Grodzki – „Senatu otwartego i słuchającego mądrzejszych”

Jurek Owsiak podziękował szefowi Izby Wyższej parlamentu za to, że mogło dojść do spotkania. – Dziękuje bardzo, że mogliśmy tutaj dzisiaj przyjść. Pan marszałek będzie licytował spotkanie ze sobą; spotkanie na obiedzie, będzie obiad, będzie oprowadzanie po Senacie, będzie to duża atrakcja – zapowiedział.

Pierwszy raz w Senacie Polska psychiatria dziecięca i młodzieżowa jest rozłożona na cztery łopatki. Nie od dziś, nie…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Czwartek, 12 grudnia 2019

Komentarze

Czytaj także:  Mann: Kaczyński i beznadziejna opozycja muszą zniknąć z polskiej polityki