REKLAMA

Tabletka do zmywarki
YouTube | Stephanie McQueen

Piekarnik i pralka to urządzenia, których czyszczenie zajmuje sporo czasu. Mimo to, każdy z nas chciałby, aby były one utrzymane w czystości. Jak zatem połączyć lśniące piekarnik z niechęcią poświęcania długich godzin na jego czyszczenie? My już znamy rozwiązanie!

REKLAMA

Jak podaje portal Polki, świetnym sposobem na szybkie oraz dokładne umycie pralki i piekarnika, jest wykorzystanie do tego celu tabletek do zmywarki! Mało kto wie, że sprawdza się ona fenomenalnie w takich przypadkach. Sami spróbujcie.

Czyszczenie pralki rozpoczynamy od umycia jej z zewnątrz, a także dokładnego wymycia kołnierza i bębna. Nie możemy zapomnieć także o umyciu obudowy i szuflady na detergenty. Następnie w bębnie umieszczamy 2 tabletki do zmywarki i ustawiamy program na 60 lub 90 stopni, wykorzystując do tego najdłuższy możliwy cykl prania, jaki oferuje nasza pralka. Gotowe! Pralka będzie lśnić czystością.

REKLAMA

Piekarnik czyścimy w równie banalny sposób. Na początku nagrzewamy go do temperatury 100 – 150 stopni. Wybieramy najgłębszą blachę i umieszczamy na niej tabletkę do zmywarki. Całość zalewamy wodą i wkładamy do piekarnika. Blachę z tabletką pozostawiamy na około 1 – 2 godziny. Po tym czasie wyłączamy piekarnik, odczekujemy aż ostygnie i wycieramy go szmatką. Teraz możemy już cieszyć się lśniącym piekarnikiem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA