Czyszczenie fug
YouTube | Les petits tutos du fait maison par Karine

Tuż po remoncie kuchni czy łazienki, fugi zawsze wyglądają olśniewająco. Niestety, z czasem osadza się na nich sporo brudu i wilgoci, co powoduje, że przestają one zachwycać, a nawet wyglądają bardzo źle.

Znany napój może pomóc

Czyszczenie fug przeważnie kojarzy nam się z godzinami spędzonymi na kolanach, przy uporczywym szorowaniu. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Istnieje bowiem kilka skutecznych, a zarazem tanich sposobów, na poradzenie sobie z brudem na naszych fugach.

Jednym z nich jest zastosowanie napoju, który wszyscy doskonale znamy. Mowa tutaj o coli. Wystarczy, że napój umieścimy w atomizerze, przy którego pomocy dokładnie spryskamy fugi. Colę zostawiamy na fugach na około kwadrans, a po tym czasie dokładnie ją zmywamy. Fugi będą lśnić jak nowe!

Czyszczenie fug nie jest drogie, ani pracochłonne

Innym, równie skutecznym sposobem jest zastosowanie octu. Rozrabiamy go z wodą, w stosunku 1:1 i takim roztworem spryskujemy fugi. W tym przypadku warto jednak zostawić roztwór na fugach na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Rano przemywamy fugi wilgotną szmatką i gotowe!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!