Chcesz poznać listę 10 pokarmów, których należy unikać, jeśli masz chory pęcherz? Poniżej ją znajdziesz! Wystarczy, że będziesz unikał produktów z tej listy, a częstotliwość odwiedzania toalety zmniejszy się znacząco. Od razu poczujesz różnicę!

Niektórzy, szczególnie ze względu na wiek, mają problemy z pęcherzem nadreaktywnym. Objawia się to w ten sposób, że co chwilę odczuwa się parcie na pęcherz i potrzebę oddania moczu. Czasem problem rośnie do większej rangi, kiedy to pojawia się kłopot z nietrzymaniem moczu. To powoduje nagłą potrzebę oddania moczu i potencjalną utratę kontroli nad pęcherzem.

Na taki stan wpływa wiele czynników, które z powodzeniem można ograniczyć. Wystarczy unikać pewnej grupy produktów. Jakich? Przede wszystkim produktów, które powstały na bazie pomidorów. Jak informuje redakcja Wprost, pomidory to kwaśny pokarm, który może potencjalnie podrażniać pęcherz i nasilać objawy. Należy unikać przetworów pomidorowych, takich jak sos do pizzy, keczup i salsa.

Czego jeszcze nie warto spożywać przy problemach z częstym oddawaniem moczu? Na pewno kawy i herbaty, które są głównym źródłem kofeiny. Właśnie ona może zwiększyć aktywność pęcherza i spowodować większą częstość oddawania moczu.

Unikać należy jeszcze czekolady i cytrusów, takich jak: pomarańcze, limonki i cytryny i grejpfruty. Ponadto należy ograniczyć napoje alkoholowe, w tym piwo, wino i drinki. Nie zaleca się pić napojów gazowanych, jeść pikantnego jedzenia, używać słodzików, spożywać przetworzoną żywność, jeść cebuli i wbrew pozorom… żurawiny!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna