Pluskwy można przywieźć na przykład z wakacji. Znajdują się w różnych zakątkach świata, i mogą w prosty sposób przedostać się do bagażu a później naszego mieszkania. Jak sprawdzić czy w naszym domu są pluskwy?

Obecność owadów można bez problemu i w łatwy sposób wykryć. Pluskwy domowe mają jasnobrązową barwę, a po wypiciu krwi stają się purpurowe. Żywią się krwią ludzką i zwierzęcą. Mają długość około 4-5 milimetrów, płaski i owalny kształt. Zazwyczaj grasują w nocy. Podczas snu, potrafią wielokrotnie ugryźć, czego skutkiem są pęcherze na całym ciele. Co najciekawsze, nie czujemy tego, bo zanim nas ukąszą znieczulają nas za pomocą aparatu kłująco-ssającego.

Aby sprawdzić czy w naszym łóżku są pluskwy należy zajrzeć pod materac i zagłówek i wszelkie zagłębienia. Pluskwy mogą znajdować się również w ramach obrazów, komodach, szafach, dywanach i zasłonach. Można znaleźć ślady ich odchodów. To czarne lub brązowe kropki. Mogą znajdować się na łóżku, ale także na ścianach.

Walka z pluskwami jest trudna i długotrwała. Nie zawsze przynosi efekt. Na początku należy odkurzyć wąską końcówką odkurzacza wszystkie zakamarki w pokoju – szczególnie w łóżku i miejscach w których mogą przebywać owady. Worek należy wyrzuć do śmieci, ale nie w domu! Ponadto trzeba wyprać pościel, pokrowiec na materac, zasłony i firany. Zazwyczaj jednak te metody nie są wystarczające i potrzebna jest specjalistyczna pomoc.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna