Wystarczy tak naprawdę niewiele, aby w krótkim czasie wykonać sobie test na odwodnioną skórę. Metoda ta jest sprawdzona przez wiele aktorek ze światowego show-biznesu, a to za sprawą wysokiej skuteczności.

Aby sprawdzić, czy nasz skóra jest odwodniona wystarczy tylko i wyłącznie uszczypnąć się w policzek. Jeśli skóra szybko się odbije i wróci do pierwotnego kształtu, oznacza to, że jest odpowiednio nawilżona. Jeśli jednak utrzyma się na niej ślad, wówczas powinien być to sygnał alarmowy.

Taka reakcja skóry spowodowana jest obecnością kolagenu i elastyny, które wpływają na utrzymanie jędrności i sprężystości skóry. Im mniej ich jest w naszej skórze, wówczas gorsza jest jej kondycja.

Aby temu zapobiec, warto stosować kilka sprawdzonych metod. Jedną z nich jest używanie kremów nawilżających na dzień i na noc czy też masek nawilżających w odstępach 2-3 dniowych. Warto ponadto spożywać suplementy z witaminą A i E, a także skoncentrowane serum nawilżające – wyjaśnia ,,Wprost”.

Bardzo dobrą metodą aby na dłuższy okres zapobiec nadmiernemu doprowadzeniu skóry do odwodnienia jest wykonywanie systematycznych peelingów, których celem jest usunięcie martwego naskórka. Należy także pić dużo wody, aby nawilżyć się ,,od środka”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę