Masz problem z łysieniem? Poznaj przyczyny i metody leczenia!

Jesteś w okolicach pięćdziesiątki? Może problem dotknął Cię wcześniej. Nie martw się! Są skuteczne sposoby i metody leczenia łysienia. Najważniejsze to poznać przyczynę!

Łysienie to choroba, która pojawia się u mężczyzn w okolicy 50 roku życia. Dotyczy także kobiet w podeszłym wieku. Najczęstszą formą łysienia jest łysienie androgenowe. W zależności od płci może mieć podłoże genetyczne lub hormonalne.

Mężczyźni – do głównych przyczyn łysienia androgenowego u mężczyzn zalicza się nadwrażliwość na DHT (pochodna męskiego hormonu testosteronu) oraz silne napięcie skóry głowy. Podstawą leczenia jest przyjmowanie środków blokujących powstawanie hormonu uszkadzającego mieszki włosowe, czyli DHT. Stosowany jest również preparat minoksydyl. Można również skorzystać z zabiegu medycyny estetycznej, czyli przeszczepu włosów.

Czytaj także:  Skuteczne sposoby, aby srebro lśniło jak nowe!

Kobiety – u kobiet problemy z łysieniem mogą wynikać z chorób: guzów jajnika i nadnerczy, zespołu wielotorbielowatych jajników, zespołu nadnerczowo-płciowego oraz zespołu Cushinga. W leczeniu należy zacząć od ustabilizowania sytuacji z gospodarką hormonalną organizmu. To powinno pomóc, bo w zasadzie większość przyczyn ma swoje podłoże właśnie w problemach z hormonami.

Komentarze