Masz problem z wyborem rozmiaru buta? Wypróbuj ten trik

Jak dobrać rozmiar butów?
YouTube | Ascent Footwear

Wybór rozmiaru buta niejednokrotnie przysparza nam sporo problemów. Niestety, często jest tak, że buty różnych marek różnią się długością wkładki mimo, że wybieramy ten sam rozmiar. Problem jest szczególnie widoczny wtedy, kiedy kupujemy buty online. Jak zatem poradzić sobie z tą kwestią i zawsze wybierać dobry rozmiar buta?

REKLAMA

Pomocne rady!

Portal KobietaMag podpowiada, że niezwykle istotne jest kilkukrotne zmierzenie stopy w ciągu jednej doby. Wiadomo bowiem, że nasza stopa może mieć zupełnie inny rozmiar rano, zaraz po wstaniu z łózka, a totalnie inny, kiedy zmierzymy ją po całym dniu chodzenia. Podczas doboru rozmiaru warto mieć świadomość o tych różnicach, aby kupić odpowiednie i wygodne buty.

Co więcej, podczas doboru rozmiaru buta ogromną rolę odgrywa nie tylko sama długość stopy, ale i jej tęgość, a także wysokość przegubu. W zależności od tego jaki model buta kupujemy, czy są to niskie letnie trampki, czy wysokie zimowe kozaki, warto zastanowić się, jak wszystkie wymiary ułożą się w bucie. Podczas wyboru obuwia zimowego warto wybrać buty o rozmiar większe, pamiętając, że zimą często nosimy grube skarpety.

REKLAMA

Warto wspomóc się ulubionymi butami

Jeśli mamy w domu ukochaną parę butów, w której czujemy się idealnie, to warto zmierzyć długość wkładki w tej konkretnej parze i na tej podstawie dobierać rozmiary kolejnych, nowych butów. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort noszenia, a co za tym idzie, dobry nastrój i zadowolenie z zakupów.