REKLAMA

Mentzen
fot. Facebook / slawomirmentzen

Ostatni tydzień przebiegł w mediach pod znakiem afery „wisielcowej” – jeśli tak to można określić. Poseł Konfederacji – Grzegorz Brauna – po swoim wystąpieniu na mównicy sejmowej, wykrzyczał do ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego – słowa: „Będziesz pan wisiał!”. Wywołało to natychmiastową burzę.

REKLAMA

Posłowie Konfederacji byli wielokrotnie proszeni o komentarz w tej sprawie – nawet podczas konferencji, dotyczącej „Polskiego Ładu” i ustawy, która zapełniła przepisami prawie 700 stron. Zdaniem dr Sławomira Mentezena – wiceprezesa partii KORWiN, która wchodzi w skład Konfederacji – posłowie, głosując za lub przeciw ustawie, nie będą wiedzieli nad czym głosują, bo czas na zapoznanie się taką ilością nowych przepisów był niewystarczający.

Ten sam Sławomir Mentzen, został zapytany w wywiadzie dla TV POLSKA, jak mógłby się odnieść do słów posła Grzegorza Brauna, który – jak twierdzą media – jawnie groził ministrowi Niedzielskiemu śmiercią.

REKLAMA

„Grzegorz Braun nie groził panu Niedzielskiemu – wbrew temu, co podają media – tylko go ostrzegał, przed tym, co może się wydarzyć” – odpowiadał dziennikarce dr Sławomir Mentzen. „Tak jakby powiedział mu: ‘Nie pal papierosów, bo będziesz miał raka płuc’. Więc on go ostrzegł. (…) To próba pomocy ministrowi Niedzielskiemu, żeby się opamiętał, bo jeżeli tego nie zrobi, to może, to może stać mu się w przyszłości krzywda, jeśli niezależny sąd rozliczy go z tego, co zrobił”.

Ostatnie zdanie to nawiązanie do oskarżeń, które Konfederacja kieruje w stronę ministra Niedzielskiego. Chodzi o odpowiedzialność za – według różnych źródeł – 70 lub nawet 100 tysięcy nadmiarowych zgonów, nie spowodowanych przez COVID-19, a przez utrudnienie dostępu do usług ochrony zdrowia.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA