REKLAMA

Sławomir Mentzen z Konfederacji oferuje milion złotych za taśmę Morawieckiego z restauracji Sowa i Przyjaciele
fot. X / Sławomir Mentzen

Na koncie Sławomira Mentzena w serwisie X (dawniej Twitter) pojawiło się mroczne nagranie! Jeden z liderów Konfederacji nawiązał w nim do afery taśmowej w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Przypomniał, że nagrywano tam nie tylko polityków Platformy Obywatelskiej, ale także… premiera Mateusza Morawieckiego, który w późniejszym czasie zasiadł w kierownictwie PiS. Mentzen zwrócił uwagę, że nie wszystkie nagrania z premierem w roli głównej ujrzały światło dzienne. Współlider Konfederacji oferuje 1 MILION ZŁOTYCH (!) za zaginioną taśmę, na której Morawiecki miał mówić o rzekomych przekrętach finansowych.

REKLAMA

„Wszyscy pamiętamy nagrania Mateusza Morawieckiego z restauracji ‘Sowa i przyjaciele’, gdzie mówił o tym, że powinniśmy pracować za miskę ryżu” – powiedział w nagraniu opublikowanym w serwisie X Sławomir Mentzen.

„Nie wszyscy jednak wiedzą, że nagrań z Morawieckim było znacznie więcej. Na jednym z nich, według zeznań nagrywających go kelnerów, mówił o przekrętach finansowych oraz kupowaniu nieruchomości na słupy. Niestety, te nagrania zginęły, nie wiadomo, kto nimi dysponuje. Nie wydaje wam się dziwne i niepokojące to, że ktoś dysponuje nagraniami mogącymi skompromitować szefa rządu polskiego, być może szantażuje go tymi nagraniami i nikogo to nie interesuje?” – podkreślił jeden z liderów Konfederacji.

REKLAMA

Mentzen wyznaczył 1 milion złotych nagrody za zaginione nagranie z Morawieckim. Chodzi o taśmy z „Sowy i Przyjaciół”

Jeszcze bardziej zaskakująca jest druga część filmu, opublikowanego przez Mentzena. Widzimy na nim polityka z górą gotówki leżącej tuż przed nim. Zaraz potem jeden z liderów Konfederacji składa zaskakującą ofertę. Tłumaczy, iż leży przed nim 1 milion złotych i dodaje, że te wszystkie te pieniądze przekaże osobie, która wyśle na załączony w filmie adres e-mail kopię autentycznego nagrania audio, w którym Mateusz Morawiecki mówi rzekomo o swoich przekrętach finansowych.

„Oczywiście po otrzymaniu nagrania opublikuję je oraz przekażę policji. (…) Oferta obowiązuje do momentu, kiedy Mateusz Morawiecki jest premierem – mam nadzieję, że skończy się to jak najszybciej. (…) Sprawmy, żeby nikt więcej nie mógł szantażować premiera rządu polskiego” – apelował polityk Konfederacji.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA