Miałam inwazję rybików. Zrobiłam pułapkę, znikły na drugi dzień

rybiki cukrowe
fot. screen Youtube / Maggie’s Farm

Rybiki to małe stworzenia, które być może miałeś już okazję zobaczyć w swoim domu. Wchodzą do niego bez zaproszenia i mogą nieźle narozrabiać. Cierpią na tym książki i wiele innych rzeczy. Czy można wytępić nieznośne insekty bez stosowania silnej chemii? Jak najbardziej i zaraz się o tym przekonasz. Domowy patent jest darmowy i nieszkodliwy dla środowiska.

REKLAMA

Rybiki (srebrzyki) to małe owady, mające ok. 12 mm długości. Lubią środowisko wilgotne i zaciemnione np. łazienki. Ale często też można je dostrzec w starych książkach czy gazetach, bo z natury ciągnie je do papieru. Jak ochronić swoje dokumenty czy pomieszczenia w domu przed srebrzykami? Po pierwsze, wietrz pokoje, po drugie zadbaj o dobrą wentylację w łazience, a po trzecie – zainwestuj w pochłaniacze wilgoci. Pamiętaj o tym, a błyskawicznie zredukujesz problem.

Skuteczna pułapka wyłapie wszystkie rybki. Będziesz mieć spokój

Serwis Fakt.pl, podaje, że dobrą i zupełnie darmową pułapkę na rybki można przygotować ze zwykłego papieru i odrobiny wody. Wystarczy zbudować z tego konstrukcję i nasączyć ją płynem. Oto szczegóły.

REKLAMA

Do przygotowania domowej zasadzki na rybiki cukrowe potrzebujesz kawałka papieru np. gazety i wody. Zwiń makulaturę w rulon, zwiąż ją recepturkami, by się nie rozleciała, a potem zwilż płynem, ale nie przesadzaj. Z pułapki nie powinno cieknąć, ma być tylko lekko mokra. Umieść ją na spodku i zostaw tak na całą noc. Jeśli insekty panoszą się w twoim mieszkaniu całymi tabunami, z pewnością wejdą do nastawionego przez ciebie papierowego wnyku.

Następnego dnia usuń ją ze spodka i wyrzuć. Możesz już zmontować kolejne takie samo sidło i znów zostawić go na noc, np. w łazience. Dzięki temu wyłapiesz resztę owadów, które nie weszły za pierwszym razem do rolki.