fot. Platforma Obywatelska RP | CC BY-SA 2.0

Znany sportowiec, lekkoatleta, wielokrotny medalista olimpijski i polityk, poseł na sejm VIII kadencji – Szymon Ziółkowski – poinformował w poniedziałek o rezygnacji z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych (Twitter). Dość oryginalnie opisał także powód odejścia z PO.

„W dniu dzisiejszym zrezygnowałem z członkostwa w Platformie Obywatelskiej” – napisał na Twitterze polityk i sportowiec, mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem.

Jeden z użytkowników postanowił dopytać Ziółkowskiego o powód zarzucenia członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Na wpis użytkownika były poseł odpowiedział krótkim: „Bo mierzi mnie dupowatość”.

Kariera polityczna Ziółkowskiego nabrała rozpędu w 2010 roku, kiedy został on członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w tym samym roku oraz – później – w wyborach prezydenckich w 2015 roku. W wyborach samorządowych bez powodzenia startował do wielkoposlkiego sejmiku wojewódzkiego z listy organizowanego przez Ryszarda Grobelnego komitetu „Teraz Wielkopolska”.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku startował z list Platformy Obywatelskiej z pierwszego miejsca w okręgu poznańskim. Otrzymał mandat posła na Sejm VIII kadencji, zdobywając 29 760 głosów.

Ziółkowski jest ponadto jednym z najbardziej utytułowanych polski lekkoatletów. Jest sześciokrotnym rekordzistą Polski i czternastokrotnym mistrzem Polski seniorów. Karierę sportową oficjalnie zakończył w 2016 r. Jego największym osiągnięciem sportowym było zdobycie złotego medalu w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę