Kraków
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Na jednej z krakowskich ulic pojazdy komunikacji miejskiej nie mogły normalnie jeździć, ponieważ na środku szyn tramwajowych został zaparkowany samochód. Do akcji wkroczyła straż miejska, która odholowała pojazd osobowy.

Niekiedy zdesperowani kierowcy posuwają się do różnych kroków, aby poradzić sobie z problemem braku miejsc parkingowych, zwłaszcza w centrach miast. W niedzielny poranek do takiego zdarzenia doszło przy ulicy Zwierzynieckiej w Krakowie.

Na miejsce zostali wezwani strażnicy miejscy, którzy zrobili zdjęcie i wrzucili je do mediów społecznościowych. – Niecodzienną sytuację zastaliśmy dziś rano przy ul. Zwierzynieckiej. Samochód został odholowany – napisali na swoim facebooku.

Na fotografii widać stojące w poprzek auto osobowe, przez które tramwaj nie mógł kontynuować jazdy. W sieci zaroiło się od różnych komentarzy i co ciekawe, niektórzy nawet postanowili stanąć w obronie kierowcy.

„A dlaczego nie przepchnęliście go na miejsce parkingowe?” – pyta jeden z komentujących i zauważa, że w przypadku hulajnóg straż miejska nie ma problemu z wielogodzinnym przestawianiem ich na miejsce przez służby. A inna osoba dodaje: „Można było wepchnąć na miejsce, położyć kamień pod koło i dać kartkę za wycieraczkę”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę