REKLAMA

czajnik
fot. screen Youtube / Настины советы

Jak czyścić czajnik, który zardzewiał z zewnątrz? Jeśli myślisz, że bez specjalistycznych detergentów się nie obejdzie, jesteś w błędzie. Lepiej odłóż też druciak. Zamiast tego sięgnij po produkt, który z dużym prawdopodobieństwem masz w kuchennej szufladzie. Chodzi o folię aluminiową. Dzięki niej skutecznie rozwiążesz problem.

REKLAMA

Czyszczenie czajnika z zewnątrz – krok po kroku

Czajnik ze stali nierdzewnej bardzo często przypala się z zewnątrz, a korozję widać gołym okiem. Ponadto mogą osadzać się na nim tłuste zabrudzenia. Wiele osób widząc nieczystości, traci nadzieję, że uda im się uratować swój czajnik domowymi sposobami i już powoli zastanawia się nad kupnem nowego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować metodę ostatniej szansy. Jej efektywność potwierdza wiele gospodyń.

Popularny patent zakłada, aby do mycia czajnika z zewnątrz użyć sody oczyszczonej. Wystarczy na zwilżoną szmatkę wysypać około 2 łyżeczki proszku, a potem wcierać go w sprzęt. Soda ma właściwości złuszczające i doskonale zlikwiduje wszelkie złogi z czajnika, rozprawi się też z tłustymi śladami. To tani i ekspresowy sposób, bez chemii.

REKLAMA

Druciak, czy inne szorstkie gąbki nie nadają się do czyszczenia czajnika, bo mogą go porysować. Lepiej sięgnąć po inny, równie skuteczny artykuł z kuchni, który pomoże osiągnąć satysfakcjonujący efekt, bez szpecących rys. Folia aluminiowa to produkt do zadań specjalnych.

Sprzęt po „kuracji” będzie lśnić jak prosto ze sklepu. Dzięki folii wszelkie przypalenia oraz pozostałe nieczystości zostaną usunięte, mimo że wcześniej nie chciały zejść.

REKLAMA

Jak tego dokonać?

Folię aluminiową zawiń w kulkę – powinna mieć rozmiar piłki tenisowej. Na czajnik wylej parę kropli emulsji czyszczącej i zaczekaj moment. Potem zacznij trzeć przypalone obszary przygotowaną kulką. Na koniec spłucz całość, nie żałując wody. Część osób sugeruje, aby po wyschnięciu czajnika posmarować jego powierzchnię olejem (kilkoma kroplami), wcierając go przy pomocy suchej szmatki. W ten sposób czysty sprzęt odzyska też niesamowity blask.

REKLAMA