Modelki kręciły teledysk. Zgwałcili je górnicy

Gwałt
Pixabay.com

Do szokujących scen doszło na terenie jednej z nielegalnych kopalni złota w okolicach Johannesburga w RPA. Uzbrojony gang górników zgwałcił osiem modelek, które kręciły klip muzyczny. Na koniec kobiety w wieku od 19 do 35 lat zostały okradzione.

REKLAMA

Brutalny incydent wydarzył się 28 lipca w pobliżu West Village w południowoafrykańskiej miejscowości Krugersdorp. Modelki pojawiły się tam w celu nakręcenia teledysku do piosenki gospel, ale nie skończyło się to dla nich dobrze.

W pewnym momencie pojawiło się przy nich 10 uzbrojonych mężczyzn i je zgwałcili. Ponadto skradziono im telefony komórkowe, biżuterię, gotówkę i aparaty fotograficzne. Najmłodsza z ofiar miała 19 lat, a najstarsza 35.

REKLAMA

Świadkowie relacjonowali, że kobiety uciekały przed górnikami w kominiarkach, ale w ich kierunku padły strzały z broni palnej. Ekipa filmowa musiała się położyć, natomiast kobiety były zabierane do puszczy i po kolei brutalnie gwałcone.

19-letnia ofiara wyznała, że w celu uniknięcia kolejnych gwałtów skłamała, że niedawno poroniła. Jej 22-letnia siostra zdradziła, że zbiorowy gwałt trwał cztery godziny. Na miejsce przestępstwa przyjechała miejscowa policja. Wywiązała się strzelanina między funkcjonariuszami a uzbrojonymi górnikami. Dwie osoby zginęły.