– Nie dzielmy się, bądźmy razem, w jedności siła – powiedział w czwartek podczas otwarcia festiwalu Pol’and’Rock Jurek Owsiak. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zacytował fragment piosenki Kultu „Arahja”: „Mój dom, murem podzielony, podzielone murem schody, po lewej stronie łazienka, po prawej stronie kuchenka”.

Szef WOŚP mówił, nawiązując do przeboju Kultu, że „to bardzo ważne słowa na dziś” i prosił uczestników festiwalu o ich powtarzanie. – Tutaj, w Kostrzynie nad Odrą, niech was nikt nie dzieli – zwrócił się do młodych woodstockowiczów i zaapelował, by nie szukali „języka nienawiści”. Zaznaczył przy tym, że festiwal jest „imprezą pokojową”, a jemu samemu 1 sierpnia, podczas 74. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, „leciały łzy”.

Jak poinformowała policja, na polu namiotowym festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, który nosił poprzednio nazwę „Przystanek Woodstock”, w czwartek rano było już 85 tysięcy uczestników i cały czas napływają kolejni. W pierwszym dniu Pol’and’Rock funkcjonariusze odnotowali aż 64 przestępstwa dotyczące narkotyków, w tym zatrzymali dwóch dilerów. Jeden z nich miał przy sobie prawie kilogram marihuany.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!