Moja babcia nie obiera młodej marchewki
Pixabay

Moja babcia nie obiera młodej marchewki obieraczką. Jej patent bardzo mnie na początku zszokował, ale działanie jest niesamowicie efektywne. Sprawdź co trzeba zrobić.

Młoda marchewka, w przeciwieństwie do starszych i bardziej dojrzałych marchewek, ma cienką skórkę i delikatną strukturę. Obieraczka jest narzędziem przeznaczonym do usuwania grubych lub twardszych skórek. W przypadku młodej marchewki nie jest konieczne obieranie jej za pomocą obieraczki. Moja babcia powiedziała mi o tym kiedy zapytałam czym obiera warzywa.

Moja babcia nie obiera młodej marchewki obieraczką. Zna rewelacyjny trik

Młoda skórka marchewki jest bogata w składniki odżywcze, takie jak błonnik, witaminy i minerały, więc warto zjeść ją razem z miąższem, o ile została dokładnie umyta. Dlatego zamiast używać obieraczki, zastosuj trik z folią aluminiową.

Zrób średniej wielkości kulkę z folii aluminiowej, a potem wyszoruj nią marchewki. Dzięki temu cały piach zostanie usunięty, a młoda skórka marchewki pozostanie czysta. Warto o tym pamiętać. Unikając obierania młodych marchewek, zmniejszasz straty żywności i czerpiesz korzyści zdrowotne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę