Moja ciocia zawsze ma pyszne czereśnie
Pixabay

Moja ciocia zawsze ma pyszne czereśnie w ogrodzie. Są słodkie, duże i soczyste. Zapobiega ona mszycy dzięki pewnej mieszance za grosze. Sprawdź na czym polega jej patent. 

Drzewko czereśni w ogrodzie ma prawie każdy pasjonat ogrodnictwa. Uwielbiamy czereśnie za smak, można dodawać je do wielu deserów i ciast. Są na równi z truskawkami, dlatego tak bardzo je lubimy jeść. Niestety pielęgnacja drzewka czereśni jest bardzo ważna, w przeciwnym razie mszyca skutecznie zaatakuje i z plonów nic nie wyjdzie. Ale moja ciocia zna niezawodny sposób na to, by tej zarazie zapobiec. Co robi? Sprawdź!

Moja ciocia zawsze ma pyszne czereśnie w ogrodzie. Zna 1 niezawodny trik na mszyce

Ciocia Basia przygotowuje mieszankę w spryskiwaczu z wody z dodatkiem kilku kropelek olejku eterycznego, a dokładnie z olejku z mięty pieprzowej, cytryny, eukaliptusa lub lawendy – wybierz któryś z tych. Wystarczy spryskać tą mieszanką całe drzewko, a zwłaszcza liście czereśni.

Mszyce nie lubią intensywnych zapachów, a to skutecznie je odstraszy i sprawi, że będą uciekać w inne miejsca. To najlepszy środek zapobiegawczy, ponieważ jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Czereśnie będą soczyste, słodkie i duże. Sprawdź ten patent, a nie pożałujesz.

Pamiętaj, że to nietypowy sposób na radzenie sobie z mszycami w przypadku gdy nie jest to zaawansowane stadium. Ale jeśli masz duży problem z tymi szkodnikami to warto skonsultować się z profesjonalistą ds. ochrony roślin, który będzie w stanie doradzić najlepsze metody zwalczania w konkretnym przypadku.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!