Potężny pożar w Meksyku. Spłonęły pociąg, 50 samochodów i 120 domów
fot. Twitter

Potężny żywioł zaczął trawić skład kolejowy, kiedy – chwilę wcześniej – doszło do eksplozji ciężarówki. W Meksyku doszło do eksplozji samochodu ciężarowego, który przewoził paliwo. Po wybuchu rozpętał się potężny pożar, który błyskawicznie przeniósł się na pobliską stację kolejową. W wyniku przemieszczania się ognia zapalił się pociąg! Do sieci trafiły nagrania ze zdarzenia.

Potworny pożar wybuchł 21 października w miejscowości Aguascalientes w środkowym Meksyku. Według przekazów lokalnych mediów, do których dotarł portal „Fakt” – w wyniku wypadku, którego przyczyna jest do tej pory nieznana, doszło do eksplozji cysterny, przewożącej paliwo. Najprawdopodobniej pojazd w coś uderzył, a następnie doszło do wycieku, gdyż wybuch był opóźniony. Miało to miejsce w pobliżu stacji kolejowej.

Eksplozja cysterny wywołała potężny pożar. Spłonął pociąg i 50 samochodów

Potężne płomienie, karmione łatwopalną substancją szybko zaczęły rozpierzchać się po okolicy. W wyniku rozprzestrzeniania się pożaru, ogniem zajął się skład kolejowy, stojący na torach. Ale to nie wszystko. Burmistrz miasta Aguascalientes poinformował, że w okolicy znajdują się osiedla mieszkalne z ponad 300-oma domami. 120 z nich zostało uszkodzonych przez ogień. Spłonęło ponadto 50 samochodów, zaparkowanych w okolicy lub tych, z których kierowcy nie zdążyli odjechać z miejsca zdarzenia.

Kierowcy cysterny nic się nie stało – najwidoczniej zdążył uciec, zanim doszło do eksplozji. Do sieci trafiły dziesiątki nagrań z miejsca zdarzenia. Na jednym z nich widać skład kolejowy, spowity ogniem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę