Fot. Facebook.com/pisorgpl

– Czwarta fala nadchodzi, przestrzegam przed nią i my utrzymujemy zarówno zdolności do przyjęcia pacjentów na bardzo wysokim poziomie; już dzisiaj jest 6 tys. łóżek gotowych, w ciągu kilku dni może być 12 tys., a pacjentów mamy dzisiaj 300 – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Sądzę, że jak ludzie zrozumieją, że ta fala rośnie – a ona już rośnie, przyrost następuje – to zainteresowanie programem szczepień będzie wyższe – powiedział i dodał, że „z tego powodu rząd utrzymuje w gotowości ponad 10 mln szczepionek i cały wielki system szczepień”.

Mówiąc o poziomie zaszczepienia przeciw Covid-19, szef rządu zwrócił uwagę, że wśród ciężkich przypadków Covid-19 i zgonów, według niektórych danych 98-99 proc. to są osoby niezaszczepione.

– Trudno o lepszy dowód na to, ze szczepienia działają – podkreślił premier. – Dlatego utrzymujemy cały system w gotowości bojowej, zdolny do zaszczepienia dziennie 700 tys. szczepień. Oznacza to, że w ciągu tygodnia możemy podać dawkę 5 mln osób – ujawnił Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę