W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na COVID-19 premier Mateusz Morawiecki zaapelował  o ogólnonarodową solidarność i ochronę seniorów.

„My, Polacy, jesteśmy jedną drużyną. W chwilach próby i zagrożenia potrafimy się zjednoczyć. Dziś tej sprawdzonej, polskiej solidarności potrzebują szczególnie najbardziej narażeni na koronawirusa, czyli nasi seniorzy”, napisał na Facebooku szef rządu.

Premier Morawiecki przypomniał jednocześnie o rygorach, jakie wprowadził rząd w związku z drugą falą epidemii.

„Od nas zależy naciśnięcie tego hamulca i czy w najbliższych dniach wyhamujemy wzrost zakażeń, czy pandemia nadal będzie rozwijała się dynamicznie. Chroniąc siebie, chronimy też innych. Wszystkie służby państwowe pozostają w stanie najwyższej gotowości, aby służyć osobom starszym”, podkreślił.

„Cała Polska musi być nastawiona na wspólną, solidarną walkę z koronawirusem. Deklaruję chęć współpracy z każdym, kto będzie nam chciał pomóc zwalczyć kolejną falę COVID-19”, zaznaczył szef rządu.

„Proszę wszystkich o przestrzeganie zaleceń odpowiednich służb, zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. To nie jest czas na podziały i kłótnie, ale najlepsza pora na pokazanie siły solidarności”, zaapelował Morawiecki.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/359323738745495


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę