REKLAMA

Fot.Facebook.com/pisorgpl

Deweloper z Krakowa sprzedał rządowi szpital w Katowicach za 205 milionów złotych, choć wycena została utajniona. Mężczyzna przebywa na wolności, pomimo faktu, że przed dwoma laty został skazany na odsiadkę za pedofilię.

REKLAMA

W sierpniu 2023 roku Urząd Miasta w Katowicach kupił zamknięty w 2019 roku prywatny szpital GeoMedical w imieniu Skarbu Państwa. Docelowo ma zostać tam przeniesiony katowicki szpital MSWiA. Niedługo później w placówce pojawił się Mateusz Morawiecki, który chwalił się, że to on zdecydował o zakupie.

„Gazeta Wyborcza” przekazała, że za postawienie szpitala GeoMedical odpowiedzialny był Adam Z.-Ś., krakowski deweloper. Placówka zaczęła być budowana 10 lat temu i początkowo miał to być trójskrzydłowy, wieloprofilowy szpital, w którym miało się znaleźć 15 oddziałów i 200 łóżek.

REKLAMA

Placówka została otwarta w 2017 roku i ostatecznie miała zaledwie 23 łóżka, a pacjenci mogli się zapisywać jedynie do kilku specjalistów. W ramach kontraktu z NFZ szpital otrzymywał niezbyt imponującą kwotę, w efekcie czego doszło do jego zamknięcia w 2019 roku.

„GW” wskazuje też, że Adam Z.-Ś. jest prawomocnie skazany za pedofilię. Kilka lat temu został oskarżony o wykorzystanie 12-latki. W 2020 roku skazano go na 4 lata więzienia, 250 tys. zł odszkodowania i podanie wyroku do publicznej wiadomości.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA