REKLAMA

16-latka napisała list do Dudy ws. szkoły w chmurze. Prosi o weto dla Lex Czarnek 2.0.
fot wSensie.tv | CC BY-SA 4.0

Szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek wypowiedział się na temat spekulacji związanych ze stanowiskiem premiera. Decyzję dotyczącą wyboru Mateusza Morawieckiego lub Donalda Tuska przez Andrzeja Dudę poznamy podczas specjalnego orędzia.

REKLAMA

Po zakończeniu wyborów parlamentarnych prezydent Andrzej Duda przeprowadził konsultacje z przedstawicielami komitetów wyborczych, których reprezentanci znajdą się w Sejmie. 26 października ogłosił, że na stanowisko premiera jest dwóch kandydatów – Mateusz Morawiecki i Donald Tusk.

W poniedziałkowy poranek szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek przekazał w Internecie, że „po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu, prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję w sprawie tak zwanego pierwszego kroku”.

REKLAMA

Mastalerek jednocześnie oznajmił, że decyzja podjęta przez głowę państwa jest ostateczna. – Ścigającym się na apele do prezydenta polecam spokojne oglądanie wieczornego orędzia – podsumował.

W związku z tym ogłoszeniem wiadomo już, że prezydent Andrzej Duda ogłosi swoją ostateczną decyzję podczas specjalnego orędzia, które odbędzie się w poniedziałkowy wieczór. Nie jest jeszcze jasne, o której godzinie się ono rozpocznie.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA