Morawiecki: Mamy ogromne pieniądze dla chorych na raka!

– W tym roku onkologia otrzyma od rządu rekordową pulę pieniędzy – zapowiedział w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej z prezydentem Andrzejem Dudą konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim.

   

W ten sposób szef rządu starał się usprawiedliwić podpisanie przez głowę państwa ustawy abonamentowej przeznaczającej prawie 2 miliardy złotych na telewizję publiczną. Opozycja domagała się, by suma ta została przez prezydenta skierowana na znajdującą się w opłakanym stanie onkologię.

– To będzie ponad 11 mld zł. Nigdy wcześniej takie pieniądze nie szły w tym kierunku – zachwalał swój pomysł  Morawiecki.

   

Szef rządu wspomniał także o pieniądzach, które mają zostać przekazane na leczenie raka w ramach Narodowego Programu Onkologicznego.

– W najbliższym czasie będziemy komunikować szczegóły. Przy czym żeby nie było tutaj żadnych niedomówień: to jest fundusz, który przekracza te 11 mld zł, o których powiedziałem – stwierdził, zaznaczając, że suma ta przekazana zostałaby w ciągu 10 lat.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News