fot. Krystian Maj | CC-BY-3.0-PL

Premier Mateusz Morawiecki dodał wpis na Facebooku, w którym jasno zaznaczył, że „prawdziwym obliczem Władimira Putina jest to, że jest mordercą i zbrodniarzem”. Jego słowa odnoszą się do serii porannych ataków w wielu ukraińskich miastach.

Szef rządu w najnowszym wpisie na Facebooku poinformował, że odbył rozmowę z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Ich tematem były „kolejne barbarzyńskie ataki Rosji na ukraińskie miasta”.

„Federacja Rosyjska tylko nimi potwierdza, że jest państwem terrorystycznym. Wraz z sukcesami ukraińskiej armii rośnie desperacja Putina. Jeżeli ktoś w europejskich stolicach ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, jaka jest prawdziwa twarz rosyjskiego prezydenta, to dziś coraz bardziej wychodzi na jaw jego prawdziwe oblicze – mordercy i zbrodniarza, dla którego nie liczy się prawo międzynarodowe i życie – ani Ukraińców, ani samych Rosjan” – napisał Morawiecki.

W dalszej części wpisu premier przekazał również, że „wystrzeliwane na oślep rakiety, których dziś było 84, czy 24 drony, nie wygrają z precyzją naszej solidarności i pomocy”.

„Polska i UE potępiają te działania z całą stanowczością i spotkają się one z naszymi kolejnymi, zdecydowanymi krokami!” – oświadczył następnie Morawiecki, który tymi słowami zakończył wpis na Facebooku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę