Morawiecki o swoim bohaterstwie: Za komuny rzucałem w milicję koktajlami Mołotowa

Premier Mateusz Morawiecki podczas zorganizowanego na swoim Facebooku czatu ujawnił nieznane dotąd szerzej fakty ze swojego życiorysu. Chodzi między innymi o wydarzenia z okresu PRL, gdy aktywnie walczył z komunistycznymi władzami.

– Wiele razy rzucałem koktajlami Mołotowa. Razem z kolegami za komuny naszym celem były nyski milicyjne i te armatki z zimną wodą, które pacyfikowały strajki – mówił szef rządu.

Czytaj także:  Mama schowała mu narkotyki... O pomoc poprosił policję!
 

Jak przyznał, „strach w tamtych czasach był bardzo częsty”. – Do tej pory koledzy, z którymi wtedy chodziłem na ping-ponga, wspominają moje poranione plecy – powiedział Morawiecki, nawiązując do brutalnych akcji służb PRL, które w jego przypadku polegały nie tylko na biciu, ale nawet na zmuszaniu do kopania sobie grobu.

Chociaż Morawiecki odnosi się z niechęcią do systemu komunistycznego, to w okresie PRL dostrzega też pewne pozytywne zjawiska. – Jestem pod wrażeniem, jak szybko w takim nieefektywnym systemie Polacy odbudowali kraj i stolicę. Przecież ten system był zbrodniczy i totalitarny, a do 1953 roku funkcjonował terror stalinowski – zauważył premier podczas czatu.

Czytaj także:  W Czechach luzowanie restrykcji. Otwarte będą sklepy w niedziele i restauracje
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS