REKLAMA

Bójka po pogrzebie. Za mało zapłacili księdzu
fot. Youtube

Szokujące zachowani proboszcza po pogrzebie we Włoszech. Według lokalnych mediów ksiądz… miał się wdać w bójkę z żałobnikami! Przyczyną konfliktu miały być pieniądze za pogrzeb. Na incydent niezwłocznie zareagowały władze kościelne. Wszczęto śledztwo.

REKLAMA

Do dziwnej sytuacji doszło w miejscowości Aversa na południu Włoch. Na ulicy doszło do bójki pomiędzy dwom mężczyznami. Jak się okazało, jednym był miejscowy proboszcz, a drugim parafianin. Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Bójkę miał rozpocząć ksiądz.

Co sprawiło, że duchowny został wyprowadzony z równowagi? Poszło o pieniądze. Bójka nastąpiła zaraz po pogrzebie jednego z parafian. Proboszcz był niezadowolony z dobrowolnego datku, przekazanego mu przez rodzinę zmarłego. Wierni zaproponowali księdzu 25 euro za odprawioną mszę pogrzebową. Duchowny wpadł w szał.

REKLAMA

Ksiądz oburzył się na kwotę „dobrowolnego datku”. Stwierdził, że to za mało. Doszło do bójki

Jak podaje włoski dziennik „La Repubblica” – niezadowolenia księdza nie podzielał jeden z żałobników. Wdał się z duchownym w dyskusję, która następnie eskalowała tak bardzo, iż skończyła się na ulicy. Mężczyźni zaczęli okładać się pięściami. Po chwili zostali rozdzielenie przez świadków. W wyniku incydentu do szpitala trafiły trzy osoby.

REKLAMA

Sprawa nie rozejdzie się jednak po kościach, gdyż incydentem zainteresowała się miejscowa kuria, która wszczęła śledztwo. Kościelny urząd wydał także oświadczenie.

„Diecezja Aversa wyraża ubolewanie z powodu tego, co się stało i uruchamia swoje instytucje kanoniczne powołane do wyjaśnienia tej sprawy. Wyrażamy również solidarność z każdą osobą, która mogła poczuć się urażona i deklarujemy gotowość do kontynuowania już podjętego dialogu, aby przywrócić spokój w życiu wszystkich, którzy byli zaangażowani w incydent” – poinformowała kuria w oświadczeniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA