W zapisie DNA widać jakie jest ryzyko wystąpienia poważnych chorób. Każdy może zbadać swoje DNA i mieć pewność, na jakie ryzyko jest narażony. Dzięki temu można zapobiec wielu chorobom, przez zastosowanie odpowiedniej profilaktyki. Badanie można przeprowadzić w różnych miejscach. Różne firmy mają różne ceny, dlatego warto porównać oferty.

Badanie DNA pod kątem raka piersi i jajnika to koszt około 300 zł. Jak informuje redakcja Women’s Health aby poznać ryzyko, należy przeprowadzić test na obecność mutacji BRCA1 lub badanie BRCA1 i BRCA2. Takie badanie w pakiecie kosztuje od 499 do 2000 zł. Różnica w cenach zależy od szczegółowości badania.

Dostępne są także inne badania kodu genetycznego. Test genetyczny na nietolerancję laktozy kosztuje ok. 300 zł. Warto je zrobić, gdy pacjent ma objawy i chce ustalić przyczynę problemów. Jeśli nic Ci nie dolega, wykonywanie testu jest bezcelowe. Można również sprawdzić, czy ma się genetyczne predyspozycje do otyłości. To badanie kosztuje około 200 zł.

Test na predyspozycje do zachorowania na Alzheimera to koszt ok. 400 zł. Badanie na oporność na zakażenie HIV kosztuje ok. 350 zł. Kosztowny jest test na ryzyko udaru i zawału. Takie badanie kosztuje aż 2000 zł.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę