Mrówki w domu to nic przyjemnego. Tym sposobem skutecznie je zwalczysz

mrówki
fot. Unsplash

Choć mrówki są uważane za pożyteczne owady, to ich obecność w domu wcale nie jest taka przyjemna. Nierzadko mogą zanieczyszczać żywność czy uszkadzać meble, a do tego sprawiają wrażenie wiecznego brudu. Jak zatem się ich skutecznie pozbyć?

REKLAMA

Mrówki co prawda nie stwarzają zbyt dużego zagrożenia, ale gdy dostaną się do domu, robi się spory problem. Najczęściej dostają się do środka przez otwarte okna i drzwi, szczeliny w ramach okiennych czy inne pęknięcia. Ich „wizyta” może być spowodowana różnymi czynnikami.

Jedną z głównych przyczyn jest bliskość pożywienia – mrówki są wszystkożerne, dlatego gdy tylko poczują źródło pokarmu, próbują go za wszelką cenę zdobyć. Ponadto owady te szukają miejsc do założenia gniazda i szukają takich zakątków, gdzie dostęp do pożywienia będzie najłatwiejszy.

REKLAMA

Skuteczny sposób na walkę z mrówkami

Choć w sklepach można znaleźć mnóstwo specjalistycznych preparatów do walki z mrówkami, lepszym rozwiązaniem wydają się być domowe i naturalne metody. Gwarantują one większe bezpieczeństwo zarówno wobec domowników, jak i zwierząt.

Jednym ze skutecznych sposobów jest pułapka wykonana z boraksu, naturalnego środka czyszczącego i 1-2 łyżek miodu. Słodki zapach sprawi, że mrówki będą próbowały się do niego dostać. Przeszkodą będzie jednak właśnie boraks, który zakłóca ich układ pokarmowy i powoduje śmierć.

REKLAMA

Podziel się: