Mrozisz tak chleb? To potężny błąd! 1 zasada jest kluczowa

Mrozisz tak chleb?
Pixabay

Mrozisz tak chleb? Uważaj, bo jest to kolosalny błąd, który popełnia większość osób. Sprawdź jak powinno się to robić prawidłowo. 

REKLAMA

Mrożenie chleba jest świetnym sposobem na przedłużenie jego trwałości i zachowanie świeżości na dłużej. Aby zamrozić chleb, najczęściej kroimy go najpierw na kromki lub połówki, w zależności od preferencji. Następnie większość osób pakuje go w torebki, zawiązuje, a potem umieszcza w w zamrażalniku.  To błąd, a dlaczego? Sprawdź!

Mrozisz tak chleb? Popełniasz duży błąd

Wiele osób nie zwraca wtedy uwagi na powietrze – pojemnik lub torebka powinny być szczelnie zamknięte. Gdy powietrze zostanie w torebce, chleb nie będzie smakował świeżo. Przesiąknie zapachami z zamrażalnika i będzie suchy i zbity. Dlatego należy używać specjalnych torebek z zamknięciem, tylko wtedy mamy pewność, że chleb będzie smakował dobrze.

REKLAMA

Przed podaniem chleba należy go rozmrozić. Najlepiej jest to zrobić w temperaturze pokojowej, pozostawiając kromki lub połówki na talerzu przez kilka godzin lub przez noc. Można również użyć tostera, piekarnika lub mikrofalówki do rozmrażania chleba, ale trzeba zachować ostrożność, aby nie przesuszyć lub przypalić chleba.

Warto pamiętać, że po rozmrożeniu chleb może nieco stracić na jakości, dlatego najlepiej jest zamrażać go tylko na krótki czas, nie dłużej niż kilka tygodni.

REKLAMA