Mszyce grasują w Twoim ogrodzie? Poznaj niezawodne sposoby na szkodniki

Mszyce
YouTube | Koppert Biological Systems

Mszyce to szkodniki, które potrafią w mgnieniu oka zniszczyć nasz ogród. Niestety, owady te rozmnażają się niezwykle szybko. Ich głównym pożywieniem jest sok z roślin, dlatego też zachłannie zjadają nasze piękne kwiaty, warzywa oraz owoce. Istnieje jednak sposób, który pomoże szybko i skutecznie pozbyć się owadów z naszego ogrodu!

REKLAMA

Jak walczyć z mszycami przy użyciu domowych środków?

Portal Gazeta podaje, że niezwykle skutecznym, a przy tym ekologicznym i tanim sposobem walki z mszycami jest ocet. Wystarczy, że rozcieńczymy go z wodą w stosunku 1:10, a następnie otrzymaną mieszanką spryskujemy miejsca, w których widzimy szkody wyrządzone przez owady.

Wywar z cebuli pomoże wypędzić szkodniki z ogrodu

Innym naturalnym i tanim środkiem, pomocnym w walce ze szkodnikami jest wywar z cebuli. 70 gram cebuli zalewamy 10 litrami wody i całość gotujemy na wolnym ogniu przez około pół godziny. Następnie pozostawiamy wywar do wystudzenia. Kiedy będzie już zimny, przelewamy go do pojemnika ze spryskiwaczem i opryskujemy rośliny. Taki zabieg powinniśmy powtórzyć co trzy dni, aż mszyce całkowicie znikną.

Kiedy domowe sposoby nie pomogą, niestety trzeba będzie sięgnąć po chemiczne środki, dostępne w sklepach. Mamy jednak nadzieję, że zastosowanie zabiegów poleconych powyżej pomoże uporać się z nieproszonymi gośćmi.

REKLAMA

Podziel się: