Mszyce przestały u mnie buszować. Powstrzymał je oprysk z igieł

mszyca na liściu
fot. screen Youtube / The Ripe Tomato

Mimo nikłych rozmiarów potrafią nieźle nabroić w ogrodzie czy sadzie. Wyciągają z cenne soki z roślin, hamują ich wzrost i stopniowo je wykańczają. Jak pozbyć się mszyc? Tym razem nie musisz sięgać po chemię ze sklepu, bo ekologiczny i skuteczniejszy w działaniu środek masz na wyciągnięcie ręki. W dodatki nic nie kosztuje. Sprawdza się doskonale w zwalczaniu natrętnych owadów. Z tym patentem wygrasz z nimi ostateczną walkę.

REKLAMA

Oprysk z igieł sosnowych załatwi mszyce. Osobniki padną

Walka z mszycami nie należy do najłatwiejszych i jeśli już zaatakowały twoje uprawy czy drzewka owocowe, nie zwlekaj, tylko podejmij z nimi walkę.

Stosowanie szkodliwej dla środowiska chemii nie jest koniecznością, tylko indywidualnym wyborem, z którego nie każdy chce lub może korzystać. Ekolodzy uznają chemiczne odstraszacze czy pestycydy za coś, czego lepiej nie używać. Zanieczyszczają środowisko, a w dodatku sporo trzeba za nie zapłacić. Domowe rozwiązania to zupełnie inna bajka. One również poradzą sobie z insektami. Preparatem z igieł sosnowych zlikwidujesz problem po mistrzowsku. Okazuje się, że aromat igliwia najlepiej odpędza owady. Jak zrobić z oprysk z igieł na mszyce?

REKLAMA

Przygotuj 500 g igliwia i 2 litry wody. Oba składniki połącz ze sobą w wiaderku i pozostaw do fermentacji. Po siedmiu dniach odcedź mieszaninę i rozrzedź (proporcje z wodą 1:7). Uzyskanym środkiem pryskaj zainfekowane drzewka, krzewy owocowe, zioła oraz inne okazy w ogrodzie. Aby mieć pewność, że oprysk zadziała ze 100-procentową skutecznością, warto wykonać zabieg ponownie za mniej więcej 3-4 dni i dalej go kontynuować w takich odstępach czasowych. Mszyce znikną, a ty pozbędziesz się kłopotu.

Poznaj też skuteczny patent na mrówki i ćmę bukszpanową w ogrodzie.

Udostępnij: