Jak pozbyć się much z domu?
YouTube | Deep Look

Chyba każdy z nas kocha lato. Nie da się jednak ukryć, że oprócz wysokiej temperatury, długich dni i mnóstwa słońca, lato ma swoje minusy. Jednymi z nich są uporczywe owady, które właśnie o tej porze roku są najbardziej aktywne.

Jaki jest najbardziej skuteczny sposób na muchy?

Muchy są praktycznie wszędzie. Wlatują do mieszkań, irytująco bzyczą, trudno je wypędzić, a co najgorsze, uwielbiają siadać na jedzeniu i wpadać do napojów. Jak podaje portal Interia, istnieją jednak skuteczne sposoby, aby pozbyć się tych nieproszonych gości.

Jak się okazuje, jednym ze skutecznych sposobów, który pojawił się ostatnio na Tik Toku, jest woreczek z wodą. Woreczek napełniamy wodą z kranu i wieszamy go w pobliżu okien czy też drzwi balkonowych. Taka pułapka skutecznie pomoże nam odstraszyć muchy i nie będą one tak często wpadać do naszego mieszkania. Zmianę da się odczuć niemal od razu! Okazuje się, że woda w woreczku rozprasza światło, co skutecznie dezorientuje muchy i oślepia je, dzięki czemu owady nie wiedzą, w którym kierunku powinny lecieć.

Co jeszcze można zrobić?

Internauci chętnie dzielą się także innymi sposobami, które skutecznie sprawdzają się w odstraszaniu much. Wśród nich można wymienić korzystanie z zapachów do wnętrz z aromatem mięty pieprzowej czy lawendy. Czy też stawianie w pobliżu okien doniczek z bazylią.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!