Wystarczą jeden – dwa dni, aby wokół naszych owoców leżących na blacie, zalęgły się muszki owocówki. One uwielbiają owoce w wysokich temperaturach! Jeśli zauważysz jedną, po chwili będziesz miał stadko głodnych muszek! Pozbycie się ich jest sporym wyzwaniem.

Jak uchronić się przed muszkami owocówkami? Po pierwsze – należy codziennie sprawdzać stan owoców i wyrzucać przejrzałe do kosza. Kosz należy jak najszybciej opróżnić. Owoce i warzywa podczas upalnych dni najlepiej przechowywać w lodówce.

Warto myć produkty, zaraz po powrocie do domu, aby usunąć potencjalne jaja lub larwy, a także zaschnięty sok z innych owoców. Jeżeli coś rozlejesz, natychmiast to wytrzyj, szczególnie jeśli jest to alkohol lub sok owocowy.

Jeśli muszki owocówki już się zalęgły, jest na to sposób. Przygotuj ocet jabłkowy, folię spożywczą i kubek. Jak informuje redakcja Wprost, należy wlać ocet do kubka, zakryć otwór folią i zabezpieczyć gumką. Następnie trzeba zrobić wykałaczką kilka małych otworów, aby muchy owocowe mogły wejść do kubka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę