Muszki owocówki – jak się ich pozbyć?

Wystarczą jeden – dwa dni, aby wokół naszych owoców leżących na blacie, zalęgły się muszki owocówki. One uwielbiają owoce w wysokich temperaturach! Jeśli zauważysz jedną, po chwili będziesz miał stadko głodnych muszek! Pozbycie się ich jest sporym wyzwaniem.

   

Jak uchronić się przed muszkami owocówkami? Po pierwsze – należy codziennie sprawdzać stan owoców i wyrzucać przejrzałe do kosza. Kosz należy jak najszybciej opróżnić. Owoce i warzywa podczas upalnych dni najlepiej przechowywać w lodówce.

Warto myć produkty, zaraz po powrocie do domu, aby usunąć potencjalne jaja lub larwy, a także zaschnięty sok z innych owoców. Jeżeli coś rozlejesz, natychmiast to wytrzyj, szczególnie jeśli jest to alkohol lub sok owocowy.

Zobacz także:  Nigdy nie wrzucaj ich do zlewu. Moment nieuwagi może zniszczyć rury
   

Jeśli muszki owocówki już się zalęgły, jest na to sposób. Przygotuj ocet jabłkowy, folię spożywczą i kubek. Jak informuje redakcja Wprost, należy wlać ocet do kubka, zakryć otwór folią i zabezpieczyć gumką. Następnie trzeba zrobić wykałaczką kilka małych otworów, aby muchy owocowe mogły wejść do kubka.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News