Muszki owocówki
YouTube | Insects Limited

Chyba każdy z nas doskonale wie, że muszki owocówki pojawią się znikąd, zwykle w niezliczonych ilościach. Te małe owady potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, a ich pozbycie się niemal graniczy z cudem. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, aby raz na zawsze pozbyć się insektów z naszego domu.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, jednym z ziół, których zapach odstraszająco wpływa na muszki owocówki jest mięta. Olejek z mięty warto zatem rozpylić w kuchni lub też umieścić zapach w kominku do aromaterapii czy też używać miętowej świecy zapachowej. Oczywiście najskuteczniejsze będzie zasadzenie mięty w doniczce. Jej zapach szybko rozprzestrzeni się po kuchni, a muszki raz dwa wyniosą się z naszego domu.

Oczywiście możemy także skorzystać z klasycznej pułapki na owady, którą możemy kupić w niemal każdym hipermarkecie, sklepie ogrodniczym czy nawet drogerii. Możemy jednak skorzystać z nieco innej wersji pułapki. W tym celu w szklance czy miseczce należy umieścić wino lub sok owocowy. Muszki zwabione zapachem wpadną do szklanki i już z niej nie wyjdą.

Skuteczny w odstraszaniu muszek owocówek okazuje się być także ocet. Oczywiście, jest to mniej przyjemna wersja niż odstraszanie za pomocą mięty, bowiem zapach octu nie jest zbyt przyjemny także dla ludzi. Możesz być jednak pewien, że nalanie niewielkiej ilości octu do miseczki i ustawienie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę