Tadeusz Rydzyk
Fot. Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska, Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe/Flickr.com/Public domain

Ginekolog dr n. med. Tadeusz Wasilewski pojawił się na antenie Radia Maryja. Lekarz wypowiedział się na temat metody in vitro i stwierdził, że jest ona „niegodziwością wobec początków ludzkiego życia”.

Dr n. med. Tadeusz Wasilewski jest specjalistą naprotechnologii i ginekologii. Na antenie Radia Maryja poruszył kwestię metody zapłodnienia in vitro. Jego słowa mogą wzbudzić sporo kontrowersji.

W trakcie obszernej dyskusji na temat bezpłodności lekarz Wasilewski przyznał, że na ten moment nie bada się przyczyn takiego stanu rzeczy i nie patrzy się na rodziców „ogólnie”. Wspomniał tutaj o chorobach nerek, tarczycy czy wątroby.

– Należy spojrzeć na człowieka całościowo, zdiagnozować, gdzie leży problem niepłodności pary, a następnie podjąć leczenie, by małżonkowie mogli począć dziecko w sposób naturalny – mówił Wasilewski.

– Metoda in vitro jest niegodziwością wobec początków ludzkiego życia. Jego realizacja odbywa się poza organizmem matki, co powoduje, że zarodki są narażone na śmierć. Definicja początków ludzkiego życia jest „przejechana walcem” i nikt się z nią nie liczy. W in vitro liczy się tylko cel, którym jest chęć posiadania dziecka – stwierdził na temat in vitro.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę