Pod Kutnem na autostradzie A1 doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem łosia. Nagle zwierzę wtargnęło na jezdnię wpadając pod nadjeżdżające auta. W efekcie rany odniosły trzy osoby i poobijane zostały trzy pojazdy.

Nietypowa i groźna sytuacja miała miejsce we wtorek około godz. 6:00. – Zwierzę spowodowało niemałe zamieszanie, gdyż zderzyło się z trzema pojazdami. Najpierw łoś wpadł pod koła samochodu jadącego w kierunku Łodzi, po czym przebiegł przez barierę oddzielającą pasy ruchu i zderzył się z dwoma innymi pojazdami jadącymi w kierunku Gdańska – informuje policja.

Spośród trzech poszkodowanych w stłuczce z łosiem osób, dwie musiały być przewiezione karetką do szpitala w Kutnie. Obecnie policjanci zajmują się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

Jak kolejny raz przestrzega policja, wszyscy użytkownicy dróg powinni zachować zawsze czujność, także na autostradzie. Najczęściej dzikie zwierzęta pojawiają się w okolicy dróg o poranku i po zmierzchu. Zderzenie z takim zwierzęciem może być niezwykle groźne. Gdy chodzi o łosie, to są one szczególnie niebezpieczne przez wzgląd na budowę ciała. To stworzenia wysokie i ciężkie. Podczas zderzenia zwierzę najczęściej jest podcięte przez auto. Tułów wpada więc przez szybę do kabiny. Pomijając szkody materialne związane ze zniszczeniem samochodu, może to być dla nas zagrożenie utratą zdrowia, a nawet życia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę