Zazwyczaj go wylewamy, co jest błędem. Sok z kiszonej kapusty jest przecież pełen witamin. Dzięki temu ma wiele właściwości zdrowotnych. Nie powinien być jednak pity w dużych ilościach.

W soku z kiszonej kapusty poza witaminą C znajdziemy witaminę A, witaminę E, witaminę K, witaminę PP i witaminy z grupy B. Sok z kiszonej kapusty stanowi również źródło błonnika, a także składników mineralnych; cynku, fosforu, potasu, żelaza, magnezu, sodu oraz miedzi.

Kto powinien go pić? Sok z kiszonej kapusty jest polecany jako sposób na biegunkę, a także warto go pić w ciągu kilku dni po zatruciu pokarmowym. Po silnym odwodnieniu organizm potrzebuje solidnej dawki sodu, który zawiera sok z kiszonej kapusty. Dlatego ten napój świetnie sprawdzi się podczas leczenia kaca.

Sok z kiszonej kapusty zawiera bakterie kwasu mlekowego skutecznie walczące z grzybami Candida. Dlatego dobry jest w przypadku problemów z grzybicami. Sok z kiszonej kapusty jest także skuteczny na odporność, na libido i ma działanie przeciwnowotworowe. Mogą go pić również osoby chore na anemię, oraz walczące ze zbędnymi kilogramami.

Kto nie powinien pić soku z kapusty? Odradza się picie soku, osobom z nadciśnieniem i chorobami serca, osobom z wrzodami żołądka i przewlekłymi chorobami układu pokarmowego, a także z chorobami nerek. Jak informuje redakcja Wprost, histamina zawarta w soku z kiszonej kapusty może powodować reakcje alergiczne, objawiające się biegunką, bardzo silnymi migrenami, swędzącą skórą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę