REKLAMA

Rafał Trzaskowski
Fot.Facebook.com/rafal.trzaskowski/

W najnowszym badaniu IBRIS dla Onetu respondenci zostali zapytani, kto ich zdaniem ma największe szanse na wygranie przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Okazuje się, że według nich w pierwszej turze o zwycięstwo biłoby się trzech polityków.

REKLAMA

IBRIS w badaniu na zlecenie Onetu zadał respondentom dwa pytania. W pierwszym zapytano, czy „gdyby w najbliższą niedzielę odbywałyby się wybory na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, to wzięliby w nich udział”.

Niemal dwie trzecie ankietowanych (64,5%) wskazało, że zdecydowanie poszliby zagłosować, natomiast 10,9% badanych zaznaczyło wariant „raczej tak”. W takiej sytuacji frekwencja wyniosłaby 75,4%, nieco więcej niż przy ostatnich wyborach parlamentarnych (74,38%).

REKLAMA

Wiadomo, na kogo respondenci głosowaliby w wyborach prezydenckich

Drugie pytanie dotyczyło tego, na kogo badani zagłosowaliby w wyborach. Pierwsze miejsce na liście kandydatów zajął Rafał Trzaskowski, na którego swój głos oddałoby 25,8% osób. Następnie byliby to Mateusz Morawiecki i Szymon Hołownia, odpowiednio z poparciem na poziomie 24,9% i 24,6%.

W porównaniu z badaniem z grudnia zeszłego roku, Hołownia zanotował duży wzrost poparcia – wówczas jego nazwisko wskazało tylko 13,4% badanych. Na Trzaskowskiego wówczas głos oddałoby 33,8% osób, natomiast na Morawieckiego 19%.

REKLAMA

REKLAMA