Na widok tej rośliny sąsiadce opadła szczęka. Jest prawie bezobsługowa

koleus
fot. screen Youtube / Espaço Verde com Maria José

Tą rośliną nie trzeba się prawie wcale zajmować, a i tak zachwyci. Wygląda tak, że nie sposób oderwać od niej oczu. Koleus – bo o nim nowa, jest prosty w pielęgnacji i ma minimalne potrzeby. Jest zatem idealną opcją dla ludzi, którzy nie mają ręki do kwiatów. Pokrzywkę brazylijską można hodować nie tylko w ogródku, ale i w doniczce na tarasie czy w domu. Warto zastanowić się nad jego uprawą. Będzie atrakcją ogrodu.

REKLAMA

Koleus (pokrzywka brazylijska) to egzotyczna roślina o barwnych liściach. Pochodzi z rejonów Australii i Azji, ale zniesie też warunki panujące w Polsce czy innych krajach europejskich. Skuś się na ten gatunek, a nie będziesz żałować. Pokrzywka fantastycznie się rozrasta i grzeszy urodą – listki wyglądają jak kameleon! Koleus jest w zasadzie bezobsługowy.

Kolorowa roślina jest dekoracją ogrodu, najlepszą, jaką można sobie wymarzyć. Liście mogą być różowe, bordowe, zielone, pomarańczowe czy purpurowe.

REKLAMA

Lato i jesień koleus może spędzić na dworze, a na okres zimowy warto go przynieść do mieszkania, aby ozdabiał wnętrze.

Wymagania koleusa są „groszowe”. Liczy się tylko gleba, stanowisko i nawadnianie. Podłoże ma być żyzne, a stanowisko powinno być jasne (ewentualnie z półcieniem). Koleus tak jak każda inna roślina nie przeżyje bez wody. Dlatego pilnuj, by ziemia była stale wilgotna.

Udostępnij: